Freshdesk Messaging(Freshchat)'i web uygulamanıza yükleyin ve konuşmaları geri yükleyin (oturum açmış kullanıcılar)

Şu tarihte değiştirildi Thu, 24 Mar 2022 şunda: 11:09 AM

Freshchat'i web uygulamanıza birkaç dakika içinde yükleyebilir ve web sitenizdeki oturum açmış kullanıcılarla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. 

Web uygulamanızda oturum açmış kullanıcıların kullanıcı görüşmelerini, farklı bir cihaz veya tarayıcıdan her görüşme başlattıklarında geri yükleyebilirsiniz.

 Bunu yapmak için, her kullanıcı için benzersiz bir harici kimlik ayarlamanız ve kimliği geri yüklemeniz gerekir. 

Oturum açmış kullanıcıları belirlemek ve tarayıcılar ve cihazlar arasında görüşmeleri geri yüklemek için aşağıdaki kod parçacığını kullanın.


<!--Body-->function initFreshChat() { window.fcWidget.init({ token: "WEB_CHAT_TOKEN", host: "WEB_CHAT_URL", externalId: '1234567', restoredId: restoreId? restoreId : null,  onInit: function() {   window.fcWidget.on('widget:loaded', function() {    window.fcWidget.user.get(function(resp) {  var status = resp && resp.status,  data = resp && resp.data;  if (status !== 200) {   window.fcWidget.user.setProperties({   firstName: "John", //user's first name   lastName: "Doe", //user's last name   email: "john.doe@gmail.com", //user's email address   phone: "8668323090", //phone number without country code   phoneCountryCode: "+1", // phone's country code   plan: "Estate", // user's meta property 1   status: "Active", // user's meta property 2  "Last Payment": "12th August" // user's meta property 3 }); window.fcWidget.on('user:created', function(resp) {  var status = resp && resp.status,  data = resp && resp.data;  if (status === 200) {   if (data.restoreId) {  // Update restoreId in your database     }       }      });      }    });   });  } });}function initialize(i,t){var e;i.getElementById(t)?initFreshChat():((e=i.createElement("script")).id=t,e.async=!0,e.src="WEB_CHAT_URL/js/widget.js",e.onload=initFreshChat,i.head.appendChild(e))}function initiateCall(){initialize(document,"freshchat-js-sdk")}window.addEventListener?window.addEventListener("load",initiateCall,!1):window.attachEvent("load",initiateCall,!1);<!--Body-->
JavaScript


External ID Bu, oturum açmış her kullanıcı için benzersiz olmalıdır. Bu bilgiler sizin tarafınızdan Freshchat'a aktarılmalıdır. Örneğin, bir kullanıcının e-posta kimliği, harici kimliği olabilir.


Restore ID Bu, oturum açmış bir kullanıcı (web uygulamanızdan) Freshchat'ta ilk kez bir konuşma başlattığında Freshchat tarafından oluşturulur. Geri yükleme kimliği de her kullanıcı için benzersizdir. Bu kimlik, web sitenize, kullanıcı oluşturma geri arama işlevinde Freshchat'tan aktarılacaktır. Bu kimliği veritabanınızda saklamanız gerekir.

 

Aynı kullanıcı, Freshchat aracılığıyla farklı bir tarayıcı veya uygulamadan bir sonraki görüşme başlattığında, bu Restore ID, kullanıcı görüşmesinin geri yüklenmesi için sizin tarafınızdan Freshchat'a External ID ile birlikte iletilmelidir. Aksi takdirde, yeni / yeni bir tarayıcı oturumunda kullanıcı tarafından başlatılan her konuşma, yeni bir kullanıcı oluşturur ve konuşma geçmişi kaybolur.


Note:1. Yukarıdaki koddaki "Web Sohbet Jetonunu" Ayarlar> Web Messenger'a giderek Freshchat jetonunuzla değiştirin.

         2. Kullanıcı değerlerini yer tutucularla değiştirin.

         3. Kod parçacığını, web sitenizin her sayfasına Freshchat'in görünmesini istediğiniz yere   yapıştırın

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin
CAPTCHA doğrulaması gereklidir.

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız