Bilet Alanlarını(Ticket Fields) Özelleştirme

Modified on Fri, 05 Nov 2021 at 11:06 AM

Her hizmet masası, temsilcilerin  biletler üzerinde çalışmaya başlaması için kullanıcılardan belirli bir veri kümesine ihtiyaç duyar. Örneğin, bir bileti daha iyi kategorize etmek için birkaç özel alana ihtiyacınız olabilir. Özel bilet, bu tür senaryolarda, bir destek talebi oluşturduklarında kullanıcılarınızdan doğru verileri almanıza yardımcı olur.


Çağrı formlarınızı özelleştirmek, kuruluşunuz için doğru çağrı alanlarını eklemenize ve BT operasyonlarına devam ederken faydalı olabilecek bilgileri toplamanıza olanak tanır  Bunu yaptıktan sonra, müşterilerinizin ve acentelerinizin ihtiyacınız olan bilgileri istediğiniz formatta doldurmasına izin verebilirsiniz.


Yeni Bilet formunu özelleştirmek için hızlı bir kılavuz:

 • Yönetici > Alan yöneticisi > Form alanlarına gidin.

 • Alan düzenleyiciyi açmak için herhangi bir alana tıklayın.

 • Hem temsilciler hem de istek sahipleri için alanın adını özelleştirin.

 • Zorunlu alanlar - Temsilciler bir bilet oluşturduğunda veya çözdüğünde, formu gönderirken Gerekli'yi seçerek bir alanı zorunlu hale getirmeyi seçebilirsiniz .

 • Portalınızdan yeni bir bilet kaydettiklerinde bu alanın müşteriler tarafından görülüp görülmeyeceğini, düzenleyebildiklerini ve bileti gönderirken gerekli bir alan olup olmadığını seçebilirsiniz.

 • Bir alan türünü sürükleyip bilet formuna bırakarak da kendi özel alanlarınızı ekleyebilirsiniz.

 • Yeni Bilet formunda düzenlemek için form içindeki alanları sürükleyip taşıyın.

 • Bu yeni formu kaydetmek için Kaydet'e tıklayın . • Durum Özelliği altında, istekte bulunanlar için özelleştirilmiş ekran mesajları gibi Durum Seçenekleri düzenlenebilir. SLA zamanlayıcı geçişi, belirli bilet durumu için SLA zamanlayıcılarının çalışıp çalışmayacağını ayarlamak için kullanılabilir. Daha fazla durum eklemek için Öğe Ekle düğmesini kullanın.  •  Kaynak  özelliği altında, artık yeni kaynaklar oluşturabilir veya gizleyebilir ve bir bilet/talep oluştururken bu farklı kaynakları temsilciye görüntüleyebilirsiniz. 

Not:  Bu, istekte bulunanlara gösterilmeyecektir. • Kategori özelliği altında, bir biletle ilişkili kategoriler, alt kategoriler ve öğeler tanımlanabilir.İşiniz bittiğinde, bilet formunuzun nasıl geldiğini kontrol etmek için Yeni Bilet  düğmesine tıklamayı deneyin Portalınız aracılığıyla bir bilet gönderdiklerinde bilet formunuzu göreceğinizi unutmayın.

Was this article helpful?

That’s Great!

Thank you for your feedback

Sorry! We couldn't be helpful

Thank you for your feedback

Let us know how can we improve this article!

Select atleast one of the reasons
CAPTCHA verification is required.

Feedback sent

We appreciate your effort and will try to fix the article