İstek Sahibi(Requesters) Grupları Oluşturun ve Yönetin

Şu tarihte değiştirildi Prş, 4 Ksm, 2021 şunda: 4:52 PM

Freshservice'deki istek sahibi gruplarıyla, istekte bulunanlar grubunu elle seçebilir ve portal içinde hizmet öğelerine, çözüm klasörüne, duyurulara sınırlı erişim ve çalışanların işe alım taleplerini artırma gibi seçici ayrıcalıklar sağlayabilirsiniz. 


İstek sahibi grupları nasıl oluşturulur?


  • Gidin  > Gruplar - -> Yeni Oluştur -> Talep Eden Grupları Yönetici 

  • Grubun adı ve açıklaması gibi ayrıntıları girin 

  • Ardından, üyeleri istekte bulunan gruba nasıl eklemek istediğinizi seçinKurallara Göre Üye Ekleme: Burada, istekte bulunanları koşullara göre filtreleyebilir ve kuralların herhangi birini veya tamamını karşılıyorlarsa ekleyebilirsiniz. 


Üyeleri Manuel Olarak Seçin:  Farklı departmanlardan veya konumlardan talepte bulunanları arayabilir ve gruba ekleyebilirsiniz.Not:  Üyelerinizi istekte bulunan gruba nasıl eklemek istediğinize ilişkin bir seçenek belirledikten sonra (örneğin: üyeleri manuel olarak seçin), bu seçeneği daha sonra değiştiremezsiniz.Kurallara göre Üye Eklemek için:


  • Kurallara göre üyeleri otomatik olarak ekle  seçeneğini belirledikten sonra  , ad ve açıklama gibi ayrıntıları ekleyebilirsiniz.

  • Ardından, istekte bulunanlarınızı filtreleyebileceğiniz koşulları seçin  ve istekte bulunanları gruba eklemek için Kaydet'i tıklayın  .Üyeleri Manuel Olarak Seçmek için:


  • Üyeleri Manuel Olarak Seç  seçeneğini belirledikten sonra  , ad ve açıklama gibi ayrıntıları ekleyebilirsiniz.

  • Ardından, istekte bulunanları ada göre arayın ve ardından  istekte bulunanları gruba eklemek için Kaydet'e tıklayın  .
Bir gruptan istekte bulunan kişi nasıl kaldırılır?


  • İstekte bulunanlar grubunda, istekte bulunanın adının üzerine  gelip kaldır simgesini ve ardından istekte bulunanın kaldırılmasını sağlamak için Güncelle'yi tıklayabilirsiniz  .Not:  Yalnızca Üyeleri Manuel Olarak Seç  seçeneği için istekte bulunanları silebilirsiniz  .


Bir istek sahibi grubu nasıl düzenlenir/silinir?


  • Gidin  > Gruplar - -> Talep Eden Grupları Yönetici

  • Düzenlemek/silmek istediğiniz istekte bulunan grubun üzerine gelin ve  gerçekleştirmek istediğiniz eyleme göre Düzenle (veya) Sil simgesini tıklayın  .

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin
CAPTCHA doğrulaması gereklidir.

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız